Chorus Nepomucensis – Godziszewo

Zespół powstał w marcu 2017 roku z inicjatywy wiernych i ks. Proboszcza Parafii pw. św. Jana Nepomucena w Godziszewie. Od patrona kościoła przyjął też nazwę chór mieszany, który od dwóch lat uświetnia muzycznie Msze święte w pięknej, wiejskiej świątyni.
Oprócz udziału w liturgii zespół zaprezentował się dotychczas na Festiwalu Pieśni Religijnej w Kmiecinie (w 2018 roku) zdobywając I miejsce w kategorii Chóry oraz na dwóch niekonkursowych przeglądach – Pieśni Maryjnej w Trąbkach Wielkich (w 2018 roku) i Pieśni Pasyjnej w Mierzeszynie (w 2019). Od początku istnienia ten kilkupokoleniowy chór prowadzi absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej – Marek Rogalski.

Schola Gregoriańska Szkoły Muzycznej – Lutomiersk

istnieje jako część większego zespołu – chóru Męskiego.
W swoim repertuarze chór ma utwory religijne i świeckie, zarówno dawne jak i współczesne; śpiewa podczas Liturgii, uświetnia uroczystości szkolne oraz bierze udział w koncertach.
Chór zdobył nagrody i wyróżnienia m.in. na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni o Morzu w Wejherowie, na Międzynarodowych Spotkania Chóralnych w Pińczowie, na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumi, na Festiwalu Chóralnym „Cantate Domino” w Krakowie i   Łódzkim Festiwalu Chóralnym „Cantio Lodziensis”.
Chór nagrał dziewięć płyty CD z muzyką chóralna a cappella i z towarzyszeniem instrumentów.
Sama Schola też brała udział w konkursach i festiwalach zdobywając nagrody.
Dyrygent s. Kazmierz Dąbrowski – Salezjanin. Studia filozoficzno-teologiczne odbył w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie n/Wartą, gdzie w 1990 roku otrzymał święcenia kapłańskie. W 1996 roku ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi, a następnie Podyplomowe Studium Chórmistrzowskie i Podyplomowe Studium Emisji Głosu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Od 1996 roku pracuje w Salezjańskich Szkółach Muzycznych im. ks. A. Chlondowskiego w Lutomiersku, w których prowadzi zajęcia z zakresu wykonawstwa muzyki kościelnej oraz jest dyrygentem szkolnego chóru.  W 2006 roku uzyskał w Akademii Muzycznej w Gdańsku stopień doktora, a w 2013 doktora habilitowanego sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej dyrygentura.
Od października 2013 roku prowadzi zajęcia w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
W roku 1998 założył Chór Salezjańskiej Szkoły Muzycznej w Lutomiersku z którym prowadzi działalność koncertową w Polsce i za granicą, bierze udział w festiwalach i konkursach na których zdobywa nagrody i wyróżnienia oraz dokonuje nagrań płytowych.  Jest członkiem Polskiej Federacji Pueri Cantores i Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych.

Cantores Novienses – Nowe

Żeńska Grupa Cantores Novienses to byłe członkinie Zespołu Muzyki Dawnej „Fistulatores et Cantores Novienses” działającego od 1983 roku.
W czerwcu 20111 r. jako dojrzałe osoby wyszły z propozycją powortu do zespołu. Obecnie na swoim koncie mają liczne koncerty i osiągnięcia, n.in. zdobycie wyróżnienia wraz z pucharem Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w ramach udziału w 41 Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej Schola Cantorum – Kalisz 2019 oraz srebrne pasmo na II Festiwalu Muzyki Wielkanocnej w Sopocie.

Schola lednicka – Poznań

Schola Lednicka to przede wszystkim wspólnota ludzi zakochanych w Chrystusie i muzyce. Od 22 lat jej członkowie tworzą oprawę muzyczną Spotkań Lednickich, a na co dzień śpiewają na niedzielnych Mszach Świętych w kościele oo. Dominikanów w Poznaniu.
Słowo „Schola” wskazuje na zadanie, jakim jest pomoc w inicjowaniu i podtrzymywaniu śpiewu podczas liturgii. Słowo „lednicka” nas dookreśla – oznaczając zanurzenie w radosnej, roztańczonej i rozśpiewanej atmosferze Spotkań Lednickich, których absolutnym centrum jest Jezus Chrystus.
Chór ma na swoim koncie I nagrodę w VI . Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Maryjnej „Maryi Matce” w 2016 roku, w Poznaniu.
Kierownikiem artystycznym zespołu jest Bartłomiej Karwański – absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu na specjalności dyrygentura chóralna. Laureat I miejsca w XVI Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych im. Stanisława Kulczyńskiego. Był on również jednym z dyrygentów Chóru i Orkiestry Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
Scholę Lednicką prowadzi od siedmiu lat, ale obecnie nie jest jedynym dyrygentem zespołu. Oprócz niego chór prowadzą Karina Krzywy – absolwentka specjalności edukacja muzyczna oraz Mikołaj Jarczyński – student II roku na specjalności dyrygentura chóralna.

Ramonci Model Concert Choir – Swietłogorsk

Chór został zorganizowany w 1992 roku. Od 2009 roku dyrektorem chóru jest Kotvitskaya Regina Gratsianovna.
Zespół jest corocznym uczestnikiem chóralnych forów muzyki sakralnej „Give us peace” i „Easter Festival” odbywających się w Svetlogorsk. Prowadzi aktywną działalność koncertową, występując w najlepszych salach koncertowych w mieście i dzielnicy.
Przykładowy chór koncertowy corocznie bierze udział w konkursach i festiwalach na różnych poziomach: dyplom „Za doskonałość i zachowanie tradycji kultury duchowej” Wielkanocnego Festiwalu „Śladami Chopina” (Warszawa, Polska), Dyplom III stopnia Międzynarodówki Konkurs Muzyki Sakralnej Zespołów Chóralnych i Wokalnych „Magutny Bozha” (Mohylew, Białoruś), wdzięczność za udział w festiwalu ortodoksyjnej kultury „Kladez”, dyplom uczestnika
XXXIV Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kościelnej „Hajnówka” (Polska), dyplom Laureata III stopnia w nominacjach „Muzyka prawosławna”
XIV Międzynarodowy Festiwal Chórów Dziecięcych i Młodzieżowych w Moskwie „Dźwięki Moskiewskie”, dyplom Międzynarodowego Konkursu Charytatywnego I stopnia XIV „Kvitucha Ukraina” (Kijów, Ukraina), dyplom II stopnia w nominacjach „Najlepsze wykonanie prawosławnej muzyki sakralnej” XV Moskiewskiego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „Brzmi Moskwa” (Rosja), Dyplom I stopnia na Republikańskim Festiwalu Współczesnej Kultury Chrześcijańskiej „Blagovest” (Mińsk).