Joanna Sołowiej

Młoda artystka, wykształcona flecistka, absolwentka Politechniki Gdańskiej oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku, w której uzyskała dyplom z dyrygentury chóralnej w klasie prof. dr. hab. Waldemara Górskiego.

Śpiew od dziecka jest jej ogromną pasją – działa w chórach już od 10. roku życia. Bardzo aktywna wokalnie, współpracowała już z wieloma zespołami prowadzonymi przez wspaniałych dyrygentów, były to m.in. Chór Dziewczęcy „Cantabile” – dyr. Agata Wilińska, Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej – dyr. Mariusz Mróz, Supra Vocalis Ensamble – dyr. Michał Kozorys, Capella Gedanensis – dyr. Agnieszka Franków-Żelazny. Aktualnie i jednocześnie związana z chórem 441 Hz. W swojej karierze miała okazję brać udział w wielu ciekawych projektach prowadzonych przez wyśmienite osobistości, takie jak: Agnieszka Franków-Żelazny, Leszek Możdżer, Bobby McFerrin, Alfons Reverse-Casas, Resina.

Jej oficjalnym debiutem dyrygenckim był występ podczas festiwalu Gdańskiej Wiosny Chóralnej w roku 2021, gdzie dyrygowała zespołem 441 Hz. Prowadziła również Zespół Wokalny złożony ze studentów koła naukowego dyrygentów Synergia. W roku 2021 współtworzyła również ambitny projekt chóralny „Sakralna Masa Krytyczna”, w którym w trakcie dwudniowych warsztatów, razem z Arturem Kozą oraz Janem Dzierżanowskim, przygotowywała 50-osobowy chór amatorów do wieńczącego wydarzenie koncertu, podczas którego była jednym z prowadzących dyrygentów.

Joanna ciągle się szkoli, obecnie pod okiem dr. hab. Michała Kozorysa. Stale bierze udział w warsztatach i kursach nieustannie podnoszących jej kompetencje dyrygenckie, wokalne oraz pedagogiczne.

W styczniu 2022 r. objęła kierownictwo artystyczne Sopockiego Chóru Kameralnego „CONTINUO”.