Sopockie kolędowanie już za nami. Mamy nadzieję, że udzielił się już Państwu prawdziwy magiczny nastrój Świąt. Nam zdecydowanie tak.
Na ten świąteczny czas życzymy Państwu z całego serca radości, spotkań z bliskimi, spokoju ducha, czasu na refleksję i smakowanie życia oraz nadziei na lepsze.
Pięknych Świąt!
Dziękujemy Miastu Sopotowi za wsparcie i umożliwienie zorganizowania „Sopockiego kolędowania” w Sali Herbowej sopockiego magistratu.
Urodziny naszej Niepodległej Biało-Czerwonej zaczęliśmy świętować już w piątek 8.11 podczas naszych cyklicznych Śpiewników. Grali dla nas Mirosław, Zosia i Jerzy. Publiczność wzruszona, przejęta, zjednoczona pieśnią… Było pięknie.
I cóż powiedzą tomy słowników, Lekcje historii i geografii, Gdy tylko o niej mówić potrafi Krzak bzu kwitnący i śpiew słowików. Choć jej granice znajdziesz na mapach, Ale o treści, co je wypełnia, Powie ci tylko księżyca pełnia I mgła nad łąką, i liści zapach. Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka? W niewymierzonej krainie leży. Jest w każdym wiernym sercu Polaka, Co o nią walczył, cierpiał i wierzył. W szumie gołębi na starym rynku, W książce poety i na budowie, W codziennej pracy, w życzliwym słowie, Znajdziesz ją w każdym dobrym uczynku. [Antoni Słonimski, „Polska”]
Dziękujemy Towarzystwo Przyjaciół Sopotu i Miastu Sopot za umożliwienie zorganizowania wydarzenia.
Niezmiernie szczęśliwi donosimy, że z 36. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi przywieźliśmy do Sopotu SREBRNY dyplom. Był to prawdziwy zaszczyt stanąć w chóralne szranki z najlepszymi i być ocenianym przez wielce szacowne jury pod kierownictwem p. prof. Agnieszki Franków-Żelazny. To był przepiękny festiwal – gratulujemy wszystkim uczestnikom, no i oczywiście zwycięzcom! Byliście wspaniali!
Dziękujemy naszej przecudownej Maestrze Joanna Sołowiej za przygotowanie chóru, morze cierpliwości, wyrozumiałości, odporności na zmiany składu w ostatniej chwili, brak nut, spóźnienia, choroby i inne anty, które – jak widać – nieskutecznie próbowały nas z festiwalu w Rumi wysadzić. Cudownie jest się mierzyć z wyzwaniami, czekamy na kolejne!
Nie do wiary, ale lato już w połowie. Dni krótsze, noce chłodniejsze, ale serca wciąż gorące i ochota do wspólnego śpiewania niezmienna.
Tym razem, ciągle w jeszcze wakacyjnym nastroju, zapraszamy na śpiewanki biesiadne. Jak zawsze, zapewniamy pomoce naukowe, czyli śpiewniki, oraz oprawę instrumentalną i liczymy na Wasz śpiewaczy entuzjazm i zaangażowanie. Widzimy się?
W piątek 5 lipca wakacje powitaliśmy turystyczno-harcerską odsłoną Śpiewnika sopockiego. To wydarzenie od wielu lat cieszy się zainteresowaniem, śpiewają starzy bywalcy Śpiewników i dołączają nowi. Do Dworku Sierakowskich przybyły tłumy, była superenergia, radość ze spotkania i wspólnego muzykowania. Fantastycznie!
Muzycznie przewodził niezawodny Mirosław, pomagali mu nasi wspaniali przyjaciele Paulina i Jerzy. Serdecznie dziękujemy!
Włodarzom Sopotu dziękujemy za dofinansowanie, a Towarzystwu Przyjaciół Sopotu za możliwość zorganizowania wydarzenia w pięknym Dworku.
Sezon i po sezonie. Wczoraj zakończyliśmy go pięknym akcentem – wspólnym muzykowaniem z norweskim chórem kameralnym Moss kammerkor. Przeżycie, kiedy możesz mówić jednym językiem muzyki z osobami, które spotykasz pierwszy raz w życiu – nie do opisania, ile wzruszeń! To był piękny koncert. Dziękujemy!
Zapraszamy na muzyczne spotkanie dwóch amatorskich chórów z różnych krajów i kultur – Polski i Norwegii. Zaprezentujemy utwory a capella m.in. polskich i skandynawskich kompozytorów. Ten wyjątkowy koncert to cudowna okazja do wymiany doświadczeń i porozumienia we wspólnym języku muzyki.
Niezależny chór amatorski Moss Kammerkor istnieje od 1984 roku. Wykonuje zarówno duże dzieła muzyki kościelnej z orkiestrą i solistami, jak i szeroki repertuar a cappella, obejmujący zarówno pieśni świeckie, jak i kościelne z różnych okresów stylistycznych i kultur. Chór od 1987 roku pracuje pod dyrekcją Kjetila Ertresvåga.
Pięknie kończymy ten sezon chóralny. Na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej „Pater Noster” w Strzepczu zdobyliśmy II nagrodę w kategorii chóry świeckie. Bardzo się cieszymy i dziękujemy naszej Maestrze za ogrom pracy i cierpliwości!
Oczywiście, jak na sopocką organizację pozarządową i instytucję kultury przystało, nie mogło nas zabraknąć 1 czerwca na sopockiej paradzie z okazji Dni Kurortu. Sopot jest fajny!